Skąd czerpać informacje do pracy dyplomowej?

Praca dyplomowa to wypracowanie, które w dużej mierze ma wpływ na uzyskanie tytułu zawodowego licencjata, magistra, inżyniera itp. Nie jest to coś, co może być napisane w kilka dni, gdyż napisanie dobrej pracy wymaga poświecenia i odpowiedniego przygotowania.

Jednym z elementów decydujących o jakości danej pracy są odpowiednio dobrane źródła, przy pomocy których praca ma być pisana. Źródłami mogą być wszelkiego rodzaju publikacje traktujące o tematyce pracy.

Podzielić je można na źródła będące różnego rodzaju aktami prawnymi, monografiami, dziennikami. Informacje czerpie się przede wszystkim z różnego rodzaju publikacji naukowych pisanych przez specjalistów z danej dziedziny.

Mogą to być zarówno książki, bibliografie, opracowania, ale także artykuły naukowe. Dobrym źródłem informacji może być również prasa, traktująca na przykład o tematyce politycznej, ekonomicznej czy kulturowej.

Źródłami mogą być także strony internetowe traktujące o danej tematyce, w których można znaleźć różnego rodzaju artykuły, akty prawne. Takimi źródłami mogą być strony różnych instytucji czy portale, w których użytkownicy zamieszczają artykuły na różne tematy. Jak widać, informacje można czerpać z wielu źródeł. Należy jednak pamiętać, że mogą one służyć tylko i wyłącznie jako źródło wiedzy, a ich treść nie powinna być kopiowana, gdyż może mieć to konsekwencje w postaci posądzenia o plagiat.

studiowanie informatyki
W kategorii: Jak napisać dobrą pracę magisterska, Praca dyplomowa Tagi: 

Zostaw komentarz

Wyślij komentarz

© Jak napisać dobrą pracę magisterską. Wszystkie prawa zastrzeżone.